מבצע חירום – להקלת הוצאת רישיונות נשק – השר בן גביר

השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר הודיע על מבצע חירום, שבמסגרתו יאפשרו לאזרחים

רבים ככל האפשר להתחמש. התוכנית תיכנס לתקפה תוך 24 שעות.

מי שיוכלו לקבל רישיון לנשק הם:

כל אזרח שעומד בתבחינים המפורטים לנשיאת כלי יריה פרטי בשל הגנה עצמית ושירות כוחות הביטחון, והוא ללא עבר פלילי או רפואי יידרש לעבור ריאיון טלפוני במקום ריאיון פיזי, ויוכל לקבל אישור לשאת כלי יריה תוך שבוע.

תבחיני הגנה עצמית: מגורים בישוב זכאי, יוצאי רובאי 07 ומעלה, קצינים בדרגן סגן ומעלה ונגדים בדרגת רס"ר ומעלה בצה"ל ובגופי הביטחון, שירות ביחידות מיוחדות, כבאים, שוטרים, ועובדים ומתנדבים בגופי ההצלה.

כל אזרח שקיבל אישור מותנה לרכוש כלי יריה ולא רכש כלי יריה במהלך שנת 2023 ופג תוקפו של הרישיון המותנה, יוכל לרכוש כלי יריה כבר כעת ללא צורך בהגשת בקשה נוספת. הפטור יחול על כ-4000 אזרחים.

כל אזרח שהפקיד את נשקו בחצי השנה האחרונה בשל אי ביצוע אימון רענון או אימון חידוש, יוכל לקבל את נשקו חזרה. הפטור יחול על כ-1800 אזרחים.

בנוסף, החל מ10.10.23, יום שלישי הקרוב, אישורים מותנים לנשיאת כלי יריה יונפקו עם היתר המאפשר רכישה של עד 100 כדורים במקום 50 כיום.

בן גביר מסר: "אני מודה לאנשי האגף לרישוי כלי יריה, למחלקת מענה אזרחי במשטרת ישראל ולעובדי משרד הבריאות על ההירתמות הכה חשובה שתאפשר לאזרחים רבים ככל שאפשר להתחמש, ולהגן על עצמם ועל סביבתם בעת הצורך".

Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.