ד"ר צחי וידר בבשורת טיפול להזעת יתר בבתי השחי – ללא ניתוח!

הזעת יתר היא תופעה שכיחה בקרב 3-10% מהאוכלוסייה, כאשר לחלק גדול מהם הזעת היתר מפריעה באופן משמעותי בתפקוד היומיומי, ויש לה השלכות נפשיות, רגשיות ותפקודיות. הזעת יתר, או Hyperhidrosis, מוגדרת כהזעה מוגזמת המופיעה ללא קשר לפעילות גופנית, לטמפרטורת הסביבה או למצב נפשי.  אם כי, ידוע כי סטרס עלול להגביר את ההזעה, וכי קיים גורם משפחתי. הזעת היתר  מופיעה בעיקר בבית השחי, בכפות הידיים והרגליים, בפנים במפשעות.

ד"ר צחי וידר, מומחה בכירורגיה כללית, העומד בראש מרכז לטיפול בהזעת יתר, נבחר להיות המרכז הראשון והיחיד בישראל לביצוע הטיפול  במכשיר ה-MIRADRY-המכשיר הרפואי הראשון בעולם שפותח לאחר 7 שנות מחקר לטיפול בהזעת יתר ממוקדת בבתי השחי, לטווח ארוך, ללא ניתוח, ללא תופעות לוואי  ובאישור ה-FDA!

עבור כ 3-10% מהאוכלוסייה מדובר במהפך!

ברחבי העולם, החלו בביצוע טיפולים באמצעות Miradry במהלך השנה האחרונה, בארה"ב, אוסטרליה, אסיה, ועתה גם בישראל.

Miradry שהגיע בימים אלה לישראל, הוא פתרון בטוח, יעילותו מוכחת במחקרים קליניים, והוא קיבל את אישור ה-FDA ואישורים רגולטוריים נוספים. מדובר בטיפול בלתי-פולשני, לא כואב, קצר וללא סיכונים, אשר מציע לראשונה בעולם פתרון ארוך טווח להזעת יתר בבית השחי ופתרון לבעיית הריח. לתוצאה מיטבית מומלץ לבצע שני טיפולים בהפרש של שלושה חודשים.

כיצד פועל ה- Miradry ?

פעילות המכשיר מבוססת על אנרגיה אלקטרו-מגנטית, זו המשמשת את מכשירי המיקרוגל, הגורמת להרס בלוטות הזיעה בבית השחי, באמצעות חימום סלקטיבי בממשק שבין העור ושכבת השומן בה נמצאות בלוטות הזיעה. החימום גורם להרס הבלוטות, בעוד העור החיצוני והשכבות הפנימיות אינם נפגעים. בלוטות הזיעה שנהרסו בטיפול לא יגדלו בחזרה לאחר הטיפול.

ד"ר צחי וידר, מומחה לכירורגיה כללית, העומד בראש מרפאת O-R לטיפול בהזעת יתר, מסביר כי תוצאת הטיפול ב miradry הינה מידית, דרמטית ומתמשכת, ותאפשר סוף סוף לסובלים מהבעיה, לחוות שינוי דרמטי באורח החיים שלהם, להפחית את התלות שלהם בטיפולים הזמניים, כגון הזרקת בוטוקס מדי כשנה, או טיפולים ביתיים אחרים.

תקצירי מחקרים קליניים – miradry:

**  ארה"ב : במחקר איכותי (כפול סמיות, בעל זרוע פלצבו) שפורסם בכתב העת Dermatologic Surgury (כתב העת של החברה האמריקנית לדרמטולוגיה ניתוחית) ב-2012, נבדקה יעילות הטיפול באמצעות miradry בקרב 120 משתתפים הסובלים מהזעת יתר בדרגה 3 או 4 (למעלה מ-50 מ"ג זיעה ב-5 דקות). החוקרים עקבו אחר המטופלים במשך 6 חודשים (קבוצת הפלצבו) או 12 חודשים (קבוצת הטיפול).

ממצאי המחקר – בקרב קבוצת הטיפול שיעור ההצלחה עמד על 89% (72 מתוך 81 נחקרים). בקבוצה זו, יעילות הטיפול נשמרה לכל אורך תקופת המעקב בת 12 החודשים.

לעומת זאת, בקבוצת הפלצבו שיעור ההצלחה במהלך תקופת המעקב (חצי שנה) עמד על 54% (21 מתוך 39 נחקרים). תופעות הלוואי היו קלות, ורובן חלפו לאחר זמן קצר.

מסקנת החוקרים הייתה כי הטיפול הוכיח יעילות סטטיסטית מובהקת בהפחתת ההזעה לטווח ארוך.

**ארה"ב – מאי 2012 –   מחקר נוסף, שאף הוא פורסם בכתב העת Dermatologic Surgury, כלל 31 משתתפים הסובלים מהזעת יתר. כל הנבדקים קיבלו 1-3 טיפולים בשני בתי השחי במהלך תקופה של שישה חודשים.

יעילות הטיפול הוערכה באמצעות מדד Hyperhydrosis Disease Severity Scale (HDSS) (המבוסס על שאלונים שממלאים הנבדקים), על ידי מדד Dermatologic Life Quality Index (DLQI) (מדד דרמטולוגי ספציפי לאיכות חיים), ועל ידי מדידת משקל הזיעה במ"ג. החוקרים עקבו אחר הנבדקים במשך 12 שנה לאחר שכל הטיפולים הושלמו, ובטיחות הנבדקים הוערכה בכל ביקור.

תוצאות המחקר – כעבור 12 חודשים, 90.3% מהנבדקים השיגו שיפור משמעותי בתסמינים (דרגה 1 או 2 במדד HDSS). בקרב 90.3% מהנבדקים נמצאה הפחתה של 50% במשקל הזיעה לעומת מצבם בתחילת המחקר, ול-85.2% הייתה הפחתה של לפחות 5 נקודות במדד DLQI.

תופעות הלוואי היו בעיקר מקומיות, כגון נפיחות, אי נוחות ונימולות, אך הן היו ארעיות וחלפו כעבור זמן קצר.

מסקנות החוקרים: המכשיר מספק טיפול יעיל ובעל השפעה ארוכת טווח להזעת יתר.

**אסיה – אוקטובר 2013 –  המחקר השלישי פורסם באוקטובר 2013 בכתב העת Journal of cosmetic and laser therapy. מטרת המחקר הייתה להעריך את היעילות והבטיחות של טכנולוגיית Miradry בטיפול בהזעת יתר.

המחקר כלל 11 משתתפים (8 נשים ושלושה גברים, בני 20-52) שסבלו מהזעת יתר בבתי השחי והפרשת זיעה בעלת ריח רע. לאחר הטיפול, החוקרים עקבו אחר המשתתפים במשך שבעה חודשים והעריכו את יעילותו, את שביעות הרצון של המטופלים ואת בטיחות הטיפול.

ממצאי המחקר הראו ש-83.3% מהמטופלים שסבלו מהזעת יתר השיגו שיפור של 2 דרגות או יותר במדד HDSS. בנוסף, 93.8% מהמטופלים עם הפרשת זיעה בעלת ריח רע השיגו תוצאות טובות עד מצוינות.

בבדיקה היסטולוגית נצפה הרס של הבלוטות האקריניות (המפרישות את נוזל הזיעה המימי) והאפוקריניות (הגורמות לריח הזיעה).

מסקנת החוקרים: נראה שטיפול חדשני זה הינו שיטה יעילה הנסבלת היטב לטיפול בהזעת יתר ובהפרשת זיעה בעלת ריח רע.

miraDry פותח על ידי החברה האמריקאית Miramar המתמחה בפיתוח מכשור עתיר טכנולוגיות לפתרון בעיות רפואיות. פיתוח הפתרון להזעת יתר הינה פריצת דרך עולמית, וכבר מפתחת החברה על בסיס טכנולוגיה זו, פתרונות לטיפול בעיות רפואיות בתחומי האונקולוגיה, קרדיולוגיה ואורולוגיה.

תהליך הפיתוח של miradry ארך כ-7 שנים, ולווה במחקרים קליניים רבים, להוכחת היעילות והבטיחות שלו, עד לקבלת האישור של מנהל התרופות והמזון האמריקאי FDA.

לאתר מרפאת O-R של ד"ר צחי וידר לחצו כאן

טלפון: 1700-700-723

צפו בסרטון הדגמה:

Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.